AKTUALNOŚCIVIII Zawody Spinningowe NSZZ "Solidarność" Oddział Łomża - 10.06.2006 r.


10 czerwca odbyły się w okolicach Bronowa VIII Zawody Spinningowe NSZZ "Solidarność" Oddział Łomża. Wzięło w nich udział około trzydziestu osób uprawiających najzdrowszy z nałogów, czyli wędkarstwo. Nagrodę za największą rybę, którą okazał się ważący ponad półtorej kilograma i mający 65 cm długości szczupak, otrzymał Krzysztof Sychowicz.
... W zawodach tych uczestniczę niemal od samego początku z różnymi wynikami. Raz udało mi się je wygrać, innym razem mogłem jedynie oklaskiwać zwycięzców. Tak naprawdę jednak jest to wspaniała okazja do spotkania znajomych oraz osób, które tak samo jak ja kochają Narew i Ziemnię Łomżyńską. Obok wędkowania zawsze znajdzie się przecież czas na porozmawianie o aktualnych wydarzeniach oraz problemach, z ktorymi każdy boryka sie na co dzień ...

Stosunki państwo-kościół w PRL - 19.05.2006 r.


Warsztaty "Stosunki państwo-kościół w PRL. Władze komunistyczne wobec Kościoła katolickiego i Prymasa Stefana Wyszyńskiego" dla nauczycieli zorganizowane w Wyższej Szkole Suwalsko-Mazurskiej im. Jana Pawła II w Suwałkach.

Między Millenium a Tysiącleciem - 12.05.2006 r.


Sesja naukowa "Między Millenium a Tysiącleciem" odbyła się w siedzibie Oddziału IPN w Białymstoku. Krzysztof Sychowicz wygłosił referat "Władze komunistyczne wobec uroczystości milenijnych w Łomży i Drohiczynie".

Copyright © Krzysztof Sychowicz 2006